Jaka jest różnica między oponami zimowymi a letnimi?

Jaka jest różnica między oponami zimowymi a letnimi?

sty 25, 2021

Co jest typowe dla opon letnich

Modele letnie przeznaczone są do samochodów o wysokich osiągach. Nadają się do samochodów o dużej prędkości.

Co więcej, modele letnie lepiej hamują i mają lepsze zdolności hamowania, lepiej skręcają na zakrętach. Jest to możliwe dzięki obecności specjalnych wzorów bieżników i składników gumy, które pozwalają na lepszą trakcję i kontrolę na kole.

Co wyróżnia opony zimowe

Jedną z najczęstszych cech opon zimowych jest to, że zawierają one znaczną ilość naturalnych składników gumy, znacznie wyższych niż w przypadku modeli letnich. Guma pozwala na zachowanie miękkości opon zimowych w zimnych warunkach. Im bardziej opona zimowa jest dostawcą, tym bardziej jest w stanie oddziaływać na drogę, poprawiając trakcję i kontrolę nad pojazdem. Opony zimowe zachowują się doskonale poniżej 10 stopni C. To, co odróżnia modele zimowe od letnich, to obecność wielu maleńkich rowków w blokach gwintowych. Ich zadaniem jest zapobieganie aquaplaningowi i rozpraszaniu wody, a także optymalne działanie w warunkach śniegu i deszczu.

What is the difference between winter and summer tyres

Dlaczego tak ważne jest, aby stosować właściwe dla danego sezonu

Na początku konieczne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru do samochodu. Następnie konieczne jest użycie odpowiedniego zestawu opon na dany sezon. Uważamy, że nie ma potrzeby pozostawania przy właściwej parze, która zapewni Ci o wiele lepszy komfort, osiągi i bezpieczeństwo na drodze. Jazda na oponach letnich, szczególnie na oblodzonych drogach, jest ryzykowna. To tylko samobójstwo. Nie podejmuj niepotrzebnego ryzyka i zmieniaj opony, gdy jest na to odpowiednia pora!

Wskazówki, jak prawidłowo przechowywać opony, gdy nie są używane z Promocjaopony

Może Ci się wydawać, że nie ma nic szczególnego w tym, jak prawidłowo przechowywać niewykorzystaną parę opon. Możesz ponownie rozważyć swoje stanowisko, gdy dowiesz się, że zakupione w zeszłym roku Hankooki nie mogą być już używane z powodu złej konserwacji. Oto kilka ukrytych wskazówek od zespołu Promocjaopony:

 

  • trzymaj opony z dala od słońca - bezpośrednie światło słoneczne ma silny, negatywny wpływ, ponieważ może poważnie uszkodzić mieszanki gumowe i skrócić żywotność opon. Co więcej, może to pogorszyć przyczepność, a także uszkodzić symetrię i wzór głębokości bieżnika. Nie jest dobrym pomysłem, aby trzymać je na balkonie lub w innym miejscu z oknami i bezpośrednim światłem słonecznym;

  • piwnica lub garaż wykonają pracę - jeśli mieszkasz w domu, możesz skorzystać z piwnicy lub garażu. Jest to idealny scenariusz, ale nie wszyscy z nas mieszkają w dużych domach i rezydencjach, niektórzy z nas mieszkają w przeludnionych miastach, w których nie ma miejsca na nic;

  • co jeśli ich nie mamy - w ostatnich latach tak zwane "hotele z oponami" zyskały ogromną popularność. Możesz sprawdzić dostępność i lokalizację najbliższego hotelu i pozwolić mu przechowywać swoje opony. Jest to przystępne cenowo i wiesz, że będą one odpowiednio przechowywane. . ;

  • jak prawidłowo je ustawić - jeśli korzystasz z garażu lub piwnicy, upewnij się, że opony są ustawione w pozycji poziomej. Felgi powinny wskazywać na podłogę.

W przypadku zaistnienia sporu związanego z zakupem online można skorzystać z serwisu: