Jak wybrać odpowiednie opony do swojego samochodu?

Jak wybrać odpowiednie opony do swojego samochodu?

sty 25, 2021

Jaki jest rozmiar obręczy?

Im większy rozmiar i szerokość Twoich felg, tym bardziej sportowy będzie wyglądał Twój samochód. Tak czy inaczej, zakup wysokocentymetrowych felg nie zawsze jest najbardziej rozsądnym wyborem. Jedną z pierwszych rzeczy, które możesz zrobić, wybierając odpowiednie opony do swojego samochodu, jest przyjrzenie się felgom. Jeśli kupujesz już używany samochód, oczywiście możesz wybrać zmianę felg i w ten sposób uzyskać bardziej sportowy lub zwyczajny wygląd. 

Preferowany sposób jazdy - komfort lub sport

Twoje zwyczaje związane z jazdą też mają znaczenie. Istotne jest, czy wolisz jeździć wolno i komfortowo. Albo jesteś typem kierowcy wyścigowego, który zawsze szuka optymalnych osiągów, dużych prędkości i stałego wyprzedzania. Aby wybrać odpowiedni dla siebie model, powinieneś określić, jakim typem kierowcy jesteś. Aktualny rynek oferuje wiele różnych modeli, marek i rozmiarów. Bądź przygotowany na to, że musisz zapłacić więcej, jeśli zdecydujesz się spakować swój samochód z nowymi oponami sportowymi. Na pewno uzyskasz lepszą prędkość, przyczepność i trakcję na drodze, ale są dwie istotne wady - wyższa cena i krótsza żywotność.

How to choose the right tyres for your car

Należy wziąć pod uwagę warunki, w których opony będą używane

Istotne jest, aby określić nie tylko swoje potrzeby jako kierowcy, ale także warunki drogowe, w których będziesz korzystać z nowego zestawu opon. Jeśli przez większość czasu jeździsz po mieście i przepełnionych obszarach z ciągłymi korkami, a masz tylko jeden samochód, to być może nie jest dobrym pomysłem inwestowanie dużych pieniędzy w opony o wysokich osiągach. O wiele lepszym rozwiązaniem jest decyzja o zainwestowaniu swoich pieniędzy w wygodny i zwykły model. Przecież dostaniesz więcej mil za znacznie niższą cenę, czyż to nie jest okazja?

Czynnik cenowy

Oszczędzanie pieniędzy nie zawsze jest najlepszym pomysłem, jeśli chodzi o wybór nowego zestawu opon. Płacenie za dużo nie zawsze okaże się również świetną inwestycją. Konieczne jest ustalenie wstępnego budżetu. Oczywiście można go nieco przekroczyć, jeśli znajdzie się idealny dla siebie model. Ale wszystko powinno być zsynchronizowane w pierwszej kolejności. Nie można kupić wysokiej klasy modelu Michelin za 300 USD na swojej +25-letniej Toyocie Corolli. Nie jest dobrym pomysłem umieszczanie na swoim Ferrari także używanej, niskobudżetowej Dębicy. Na szczęście, obecny rynek opon samochodowych oferuje wiele modeli, marek i rozmiarów w różnych cenach. Asortyment jest szeroki, więc z łatwością wybierzesz idealny zestaw dla siebie.

Jak rozpoznać niezawodne i jakościowe opony - wskazówki od Promocjaopony

Prawdopodobnie okaże się, że większość opon najlepszych marek (Michelin, Bridgestone, Continental) oferuje ogromne i jakościowe produkty. Ale nie musisz wydawać dużo pieniędzy na opony najlepszych marek. Zamiast tego, możesz przeprowadzić własne badania i dowiedzieć się, która marka specjalizuje się w jakich modelach. Następnie można znaleźć kilka mniej znanych marek, które oferują całkiem ładne opony w przystępnych cenach. Oczywiście, konieczne jest sprawdzenie głębokości bieżnika, mieszanek gumowych i tak dalej. Niektóre wstępne testy, jeśli są dostępne, wykonają doskonałą pracę.

W przypadku zaistnienia sporu związanego z zakupem online można skorzystać z serwisu: